ORLIK 2015 MISTRZEM POBIEDZISKO- KOSTRZYŃSKIEJ LIGI PIŁKI NOŻNEJ!

Orlik 2015 Pobiedziska zwyciężył w I edycji Pobiedzisko- Kostrzyńskiej Ligi Piłki Nożnej,
wygrywając wszystkie dziewięć spotkań w sezonie. Drugie miejsce przypadło Walce Kostrzyn,
która wygrała osiem spotkań, ulegając jedynie mistrzowi. Trzecie miejsce padło łupem Los
Elasticos, którzy z kolei wygrywali wszystko co możliwe z wyjątkiem dwóch wyżej
wymienionych rywali. Przyznano też nagrodę Fair Play, którą wręczyliśmy Orłom
Pobiedziska.

Wyróżnienia indywidualne otrzymali:
najlepszy strzelec: Piotr Wala (Orlik 2015 Pobiedziska)
najlepszy piłkarz: Maciej Markiewicz (Walka Kostrzyn)
najlepszy bramkarz: Andrzej Jesionkowski (Orlik 20001 OldBoys Pobiedziska)

W ostatniej kolejce zmagania rozpoczęliśmy od pojedynku Orłów z Pobiedzisk. Pierwsza
połowa tego spotkania była wyrównana, o czym świadczy choćby jej wynik. Po bramkach Dawida
Gocałka (2), Sebastiana Woźniaka dla Orlika oraz dwóch trafieniach Arkadiusza
Kościańskiego rezultat pierwszej połowy to 3-2 dla Orlika. W drugiej połowie poza jednym
wyjątkiem strzelała już tylko jedna drużyna. Najpierw na 4-2 podwyższył Daniel
Drożdzyński, na co szybko odpowiedział Michał Kijakowski, strzelając na 4-3. Kolejne
minuty zdecydowanie należały już do Orlika 2001. Bramki strzelali: dwukrotnie Dawid
Gocałek, trzy razy Sebastian Woźniak oraz Andrzej Jesionkowski, wykorzystując rzut karny.
Na dodatek mieliśmy jeszcze bramkę samobójczą, a mecz zakończył się wysokim zwycięstwem
Orlika 2001, który tym samym zakończył sezon na szóstej pozycji.

Kolejny mecz to spotkanie dwóch drużyn, które dotychczas nie błyszczały w naszej lidze. W
końcu jednak oglądaliśmy dobre spotkanie. Obie drużyny miały swoje sytuacje w meczu, ale
to Akademia je wykorzystywała. Najpierw do siatki rywali trafił Oskar Mikulicz, a
następnie przykład z młodszego kolegi wziął Mateusz Kapciak. Do końca pierwszej połowy
ponownie dobrze uderzył Oskar Mikulicz, a piłka zatrzepotała w siatce Gilbertha. Po
zmianie storn, zdecydowanie inicjatywę przejął Gilberth. Z prób forsowania bramki
Akademii nic jednak nie wychodziło, w końcu jednak Bogusz Lutomski znalazł sposób na
sforsowanie golkipera Akademii. Drużyna w białych strojach odpowiedziała jeszcze jednym
golem, autorstwa Przemysława Szała.

W trzecim meczu, który decydował o tym, która z drużyn stanie na podium mieliśmy wiele emocji. Jako pierwsi na prowadzenie wyszli zawodnicy Dream Teamu, a do bramkarza rywali pokonał Łukasz Iwanowski. To tylko podrażniło Los Elasticos, którzy startowali z uprzywilejowanej pozycji do tego spotkania (wystarczał remis do zdobycia brązowego medalu). Po kilku minutach stan meczu wyrównał Filip Weber, a chwilę po nim bramkę na 2-1 dla "Elastycznych" zdobył Patryk Paczka. Tego prowadzenia Los Elasticos nie oddało już do końca spotkania. W drugiej odsłonie gry gole dla drużyny Bartosza Kellnera strzelali ponownie Patryk Paczka oraz Radosław Silbernagel. Dream Team odpowiedział natomiast jedynym trafieniem, kiedy to Jarosław Konarski trafił do bramki strzeżonej przez golkipera Los Elasticos.

Jak się okazało był to ostatni mecz sobotniego wieczoru. Zarówno Iwa jak i Red Bulls oddali swoje mecze walkowerem. Przerwę między meczami spożytkowano na rozegranie spotkania towarzyskiego pomiędzy Los Elasticos, a mistrzem ligi - Orlikiem 2015 Pobiedziska. Po spotkaniu każdy z uczestników mógł poczęstować się ciastem (Sieć Cukierni Pana Jacka Grzeczki) oraz kiełbasą z grilla (dzięki uprzejmości Zakładu Rzeźnickiego Jana Dobrasza oraz Arturowi Wojciechowskiemu). Po grillu zawodnicy mogli obejrzeć pokaz w wykonaniu Huragan Girls. Chwilę po godzinie 20.00 rozpoczęliśmy ceremonię wręczenia nagród, którą uświetnili Burmistrzowie Gminy Kostrzyn, pan Szymon Matysek oraz pan Waldemar Biskupski. Pamiątkowe medale otrzymały wszystkie drużyny, a najlepsze zespoły dodatkowo nagrodzono pucharami, wręczanymi przez prezesów obu klubów: Grzegorza Krawczyka oraz Arkadiusza Bilskiego. Dziękujemy wszystkim uczestnikom oraz sponsorom za wsparcie naszej wspólnej inicjatywy i do zobaczenia na jesień!