ORLIK 2015 OBRONIŁ TYTUŁ!

Koniec sezonu dla każdego piłkarza jest wydarzeniem absolutnie wyjątkowym – wielu pragnie odpocząć po wyczerpujących rozgrywkach przy jednoczesnym puszczeniu w niepamięć kończącej się edycji, która nie była dla nich najlepsza. Jeśli ktoś jednak przegrywa, to dlatego, że inny zespół był lepszy – ci z kolei przygotowują się do świętowania sukcesów. Rozegrane po raz drugi w historii rozgrywki PKLPN z całą pewnością przyniosły przytoczone emocje (zachowując oczywiście odpowiednie proporcje dotyczące rangi rozgrywek). Nie oznacza to jednak, że ostatnia kolejka przebiegła pod znakiem statycznych i przewidywalnych spotkań – nie zabrakło bramek oraz woli walki ze strony wszystkich drużyn mierzących się na pobiedziskim orliku w chłodne sobotnie popołudnie.

Kilka minut po 15:30 na boisko wybiegli zawodnicy Orlika 2001 OldBoys Pobiedziska oraz Red Bulls Sroczyn. Z punktu widzenia hierarchii w tabeli był to najistotniejszy mecz 10. kolejki, ponieważ bezpośrednio decydował o trzecim miejscu na koniec sezonu. Spotkanie istotnie okazało się niezwykle zacięte, obie strony strzelały po sobie bramki. W pierwszej połowie minimalnie lepiej wypadli sroczynianie, którzy prowadzili 2:1. Niemal bezpośrednio po przerwie ich przeciwnicy rzucili się do ataku i doprowadzili do wyrównania. Podobnie jak w pierwszej odsłonie bramek nie brakowało, a prowadzenie również przechodziło z rąk do rąk. Po końcowym gwizdku sędziego ręce w geście triumfu wnieśli zawodnicy Red Bulls Sroczyn, którzy ostatecznie zdołali obronić minimalną przewagę i wygrać 4:3, dzięki czemu to właśnie oni zajęli na koniec trzecie miejsce za Orlikiem 2015 i Walką Kostrzyn. Bramki strzelali Damian Gocałek (trzy) dla Orlika oraz Mateusz Chełmikowski (dwie), Filip Wajszczak (jedna) i Adam Stachowiak (Orlik; bramka samobójcza).

Drugie spotkanie rozegrano pomiędzy Los Elasticos i Akademią Walki. Spotkanie nie miało już większego wpływu na kształt tabeli – niemniej jednak nie było mniej emocjonujące od poprzedniego. Pierwsza połowa przyniosła niespodziewane rozstrzygnięcie – Akademia prowadziła z wyżej notowanymi rywalami 2:0. Zmiana stron zmusiła jednak Elastycznych do podjęcie rękawicy i w niezwykle efektowny sposób rozpoczęli maraton strzelecki, którego licznik zatrzymał się na pięciu zdobytych golach przy zaledwie jednym straconym, co pozwoliło wygrać ostatecznie 5:3, zainkasować trzy punkty i zająć czwarte miejsce w końcowym zestawieniu. Bramki strzelali Marcin Ból (trzy), Rafał Jarosz, Patryk Paczka (Los Elasticos) oraz Jakub Lorkowski, Przemysław Szał i Adrian Kasprzyk (Akademia Walki).

Prawdziwą wisienką na torcie było ostatnie spotkanie jesiennej edycji rozgrywek – w meczu na szczycie zmierzyli się ze sobą mistrzowie – Orlik 2015 Pobiedziska oraz wicemistrzowie – Walka Kostrzyn. Pomimo zupełnego braku wpływu na kształt tabeli spotkanie zapowiadało się niezwykle interesująco – sam fakt zmierzenia się w końcowym akcie z bezpośrednim rywalem był dla obu drużyn wystarczający do zaprezentowania najwyższej formy. Mecz toczył się w dynamicznym tempie i choć początkowo bramki nie padały, to kilka minut po pierwszym gwizdku padła pierwsza bramka, która „rozwiązała” worek z golami – po pierwszej części – jak przystało na mistrzów – na prowadzeniu utrzymywali się zawodnicy Orlika 2015. Nie bez powodu jednak kostrzynianie walkę deklarują w samej nazwie swojego klubu, co udowodnili w drugiej połowie ocierając się o zwycięstwo poprzez strzelenie trzech bramek – nie wystarczyło to jednak do pokonania Orlika, którzy zdołali odpowiedzieć jednym golem, co w efekcie dało efektowny wynik 4:4 i podział punktów między dwoma najlepszymi drużynami.

W ten sposób zakończyła się sportowa część sezonu, która jednak poprzedzała wręczenie nagród dla uczestników rozgrywek, a także przyznaniu wyróżnień indywidualnych, które wyłaniano drogą głosowania wszystkich drużyn uczestniczących. Rezultaty głosowania były następujące:

BRAMKARZ SEZONU – Wojciech Siwek (Walka Kostrzyn)

NAJLEPSZY STRZELEC – Piotr Wala (Orlik 2015 Pobiedziska) – 23 bramki

PIŁKARZ SEZONU – Piotr Musiołowski (Orlik 2015 Pobiedziska)

Przyznano także zespołową nagrodę fair play, która przypadła drużynie Orilka 2001 OldBoys Pobiedziska.

Dziękujemy serdecznie za udział w rozgrywkach oraz śledzenie relacji na naszej stronie internetowej! Wszelkie informacje dotyczące nowych edycji rozgrywek PKLPN będą ukazywać się na bieżąco.