Liga na półmetku: Orlik 2015 będzie mistrzem?

Liga dotarła do półmetka rozgrywek, pora na podsumowanie pierwszej części sezonu i typy na rundę rewanżową.
Zacznijmy od lidera i obrońcy tytułu mistrzowskiego. Drużyna Orlik 2015 Pobiedziska przewodzi tabeli z trzynastoma oczkami na koncie. Zawodnicy z Pobiedzisk stracili tylko 2 punkty, zaliczając mały falstart na początku rozgrywek. Te zaczęły się obiecująco, bo wspomniany Orlik 2015 zremisował 3:3 Los Elasticos. Później Piotr Wala (lider strzelców - 15 goli) i spółka rozegrali się na dobre wysoko wygrywając następne 4 spotkania.
Wicelider wydawało się, że będzie predysponował do walki o mistrzostwo, świadczył o tym remis z Orlikiem oraz wygrana z Walką, a nade wszystko dobra gra zawodników Los Elasticos. W ostatnich kolejkach coś jednak się zablokowało. W czwartej i piątej kolejce "Elastyczni" wywalczyli tylko 2 punkty i to z zespołami, które zajmują dwa ostatnie miejsca w tabeli. Z drugiej strony zespół Bartosza Kellnera jest wciąż niepokonany w tym sezonie.
Zespołem, który niespodziewanie włączył się w walkę o medale jest Red Bulls Sroczyn, kończący pierwszą rundę z takim samym dorobkiem punktowym co Los Elasticos. "Byki" po wygraniu pierwszego spotkania w sezonie z Akademią, zostały następnie sprowadzone na ziemię przez dwa zespoły, znajdujące się w ligowej stawce przed nimi. Renesans nastąpił w 4 kolejce, kiedy to Red Bulls ograł Walkę 2:1, a następnie znokautował Orlika 2001 już do przerwy wbijając im 5 goli.
Walka Kostrzyn ma zasadniczy problem na swoje spotkania przyjeżdża w okrojonym składzie i nie jest w stanie podjąć rywalizacji przez 40 minut spotkania. Prowadzenie ze Sroczynem czy Orlikiem 2015, skończyło się brakiem punktów... Wszystkie te najważniejsza z punktu widzenia drużyny aspirującej do tytułu mistrzowskiego skończyły się porażkami, więc miejsce w tabeli nie może nikogo dziwić.
Orlik 2001 zespół, który oprócz pokonania ostatniej w tabeli Akademii Walki, pogroził palcem również wiceliderowi tabeli. Remis z "Los Elasticos" zaskoczył wszystkich, ale dla drużyny Andrzeja Jesionkowskiego mógł się zakończyć zdobyciem całej puli, bowiem to Orlik 2001 długo prowadził w tym spotkaniu. Po tym remisie i okazałym zwycięstwie nad Akademią wydawało się, że punkty ze Sroczynem to formalność, stało się zupełnie inaczej...
No i ostatnia drużyna naszej tabeli - Akademia Walki. Rozczarowanie sezonu, które przebudziło się w ostatnim spotkaniu. Akademia była zespołem lub bardziej zbieraniną, która znacznie odstawała od reszty stawki o czym świadczą wyniki, z drugiej strony jednak w końcu ich gra zaczęła jakoś wyglądać, możliwe więc że w drugiej części sezonu zdobędą więcej niż jeden punkt.

I jeszcze dla dla ciekawskich, jak tabela wyglądałaby gdyby mecze kończyły się po pierwszej połowy. Sporo przetasowań, jednak opłaca się grać do końca :)

1. Walka Kostrzyn 5 12 10 5
2. Orlik 2015 5 10 20 11
3. Red Bulls Sroczyn 5 7 7 4
4. Orlik 2001 5 6 11 13
5. Los Elasticos 5 5 6 6
6. Akademia Walki 5 3 4 19

Pora na typy na drugą połowę sezonu, tutaj głos oddajemy kapitanom drużyn.

Piotr Horbik, Los Elasticos
1. Los Elasticos
2. Orlik 2015
3. Red Bulls
Wygramy ligę, bo jako jedyni jesteśmy w stanie zwyciężyć z Orlikiem 2015. Red Bulls musiał w końcu odpalić, bo już przed sezonem mówiło się, że będą czarnym koniem tej ligi.

Andrzej Jesionkowski, Orlik 2001
2. Red Bulls
3. Los Elasticos
Moim zdaniem Orlik 2015 jest zdecydowaniem poza zasięgiem reszty stawki. Red Bulls jest wyraźnie "w gazie" i na pewno utrzymają wysoką formę do końca sezonu. Natomiast Los Elasticos pomimo słabszej formy w ostatnich spoktaniach, powinno obronić podium.

Marcin Kępka, Red Bulls
2. Los Elasticos
3. Red Bulls
Orlik wykorzystując swoje ogranie i doświadczenie raczej nie pozwoli sobie odebrać tytułu mistrzowskiego i są niewielkie szanse aby ich dogonić. Los Elasticos mają zadatki by wygrywać tę ligę aczkolwiek ostatnie wahania ich formy raczej zaprzepaściły szanse na wygranie tej edycji. Natomiast jeśli my utrzymamy formę z ostatnich meczy to mamy dużą szansę by skończyć na pudle. Sądzę jednak, że Walka do samego końca będzię naciskać aby również znaleźć się na podium.

Maciej Markiewicz, Walka Kostrzyn
2. Walka Kostrzyn
3. Los Elasticos
Trzeba po prostu wygrać wszystko do końca.

Łukasz Szał, Akademia Walki
2. Walka Kostrzyn
3. Los Elasticos
Myślę, że podium będzie wyglądało identycznie jak w zeszłym sezonie. Orlik 2015 jest poza zasięgiem, a Walka gdy nastąpi mobilizacja w zespole jest w stanie obronić tytuł wicemistrzowski, choć będzie o to niezwykle ciężko. O wszystkim rozstrzygnie bezpośredni mecz z Los Elasticos, który rozegrany zostanie w Kostrzynie.

O wytypowanie trójki najlepszych strzelców pokusił się natomiast Krzysztof Figlarz:

Krzysztof Figlarz, Komentator PKLPN
1. Piotr Wala - niemal w każdym meczu pokaźna liczba bramek.
2. Filip Weber - szybki zawodnik, potrafi narobić dużo szumu na boisku.
3. Damian Gocałek - potrafi samemu wykreować groźne akcje dla swojej drużyny, niemal wszędzie go widać.